20 Ocak 2012 Cuma

Can Bonomo :)

Bu sene eurovisiona gidecek ünlümüz Can Bonomo. Adamla facebook'ta filan çok dalga geçiyorlar. Ama bence milliyetçi bir halk olarak onu desteklemeliyiz. Şimdi klişe bir laf söyleyeceğim ama kazansa da kaybetse de önemli olan katılmak :) ama çok kötümser olmamak gerekir (H)

Eveeeet, Can Bonomo ;Müziğe, sekiz yaşında gitar çalarak başladı. Ortaokul ve lise boyunca sürdürdüğü müzik çalışmalarına İstanbul'da devam etti. Bilgi Üniversitesi'nde sinema-televizyonculuk bölümünde okudu. Ses prodüksiyonu stajı için gittiği Radyo Klas ve Number 1 FM'e daha sonra radyoculuk için başvurarak kabul edildi ve "Can Bonomo Show" adlı programına başladı. Bir süre sonra Radio N101'e geçerek programına devam etti. MTV Türkiye'den gelen teklifi kabul ederek "Rock'n' Dark Express" adlı programı sunmaya başladı. Üniversitede verilen ödevi için hazırladığı "Hoppala" adlı kısa filmi daha sonra Facebook'a yükledi ve film çok paylaşılarak ilgi topladı. Dizi projesi için çalışan Seray Sever bu filmi izledikten sonra Can Bonomo'yu bularak görüşmeye davet etti. Görüşmeye giden Bonomo teklifi kabul ederek +18 adlı dizide başrol oynamaya başladı.[2]

Tanıştığı albüm yapımcısı Can Saban'a bir demo kaydedip gönderdi. İki yıl süren çalışmanın ardından, Can Saban'ın yapımcılığını üstlendiği Meczup adlı ilk albümü Ocak 2011'de yayınlandı.

 Sonuna kadar arkandayıız <3

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Kendi halindeki şu bloggerı, yorumunuzla çok sevindirdiniz ! :))